Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

5 věcí, kterým byste se měli v ložnici vyhnout

Ložnice je místem odpočinku, kam většina z nás zamíří právě po náročném dni. Existuje mnoho pohledů na to, co by se v ložnici mělo a nemělo nacházet a jak ložnici zařídit tak, aby se vám v ní opravdu dobře spalo, a ráno jste se cítili odpočatí. Přečtěte si následující článek, ve kterém právě tohle najdete.

Dejte pozor na předměty nad postelí

Snažte se vyhnout těžkým předmětům umístěním nad vaší postelí. To znamená například poličky s knihami, velké lustry, lampy a tak podobně. Tyto předměty ve vás totiž mohou evokovat pocit strachu, který si sice sami nepřipouštíte, nicméně vaše povědomí o hrozbě případného zranění moc dobře ví a může se stát, že se vám kvůli tomu nebude dobře spát.

Umístění postele je klíčové

Spolu s tím souvisí i umístění postele. Vždy se snažte, aby vaše nohy směřovaly ke dveřím. Pokud si postel postavíte tak, že budete mít k východu z místnosti orientovanou hlavu nebo bok, bude se vám spát hůř. I když se to může zdát jako zanedbatelná maličkost, jde o prokázaný výzkum, který souvisí s naší povahou a stavbou našeho těla. Dveřmi totiž může nejčastěji přijít případný útočník, a pokud máte postel orientovanou tak, že ležíte nohami ke dveřím, snáze se mu ubráníte.

5 věcí kterým by jste se měli v ložnici vyhnout

Elektronika do ložnice nepatří

Určitě se snažte mít v ložnici co nejméně elektronických přístrojů. Tím myslíme například počítače, notebooky, tablety, elektronické čtečky, mobilní telefony a podobně. Úplně nejhorší věcí, kterou si můžete do ložnice umístit, je televize, protože vás před spaním bude nutit do sledování. Úplně v pořádku nejsou ani výše zmíněné mobilní telefony, protože ložnice je místem odpočinku surfovat na webu prostřednictvím mobilního telefonu (nebo nedejbože pracovat) opravdu není ideální.

Pozor na zranění

Pozor si dejte i na ostré rohy nábytku. O ty se můžete poměrně snadno zranit a právě tato zranění patří po pořezání v kuchyni k těm nejvážnějším, která se vám mohou stát. Nábytek je totiž většinou vyrobený z tvrdého dřeva (nebo jiného velmi masivního materiálu) a případný úraz tak může opravdu bolet. Proto je moderní nábytek konstruován tak, abyste na něm nenašli žádné ostré hrany. Pokud budete například procházet vystavené postele v obchodním domě s nábytkem, můžete si všimnout, že žádný vystavený kousek nebude mít ani jednu ostrou hranu. Vše bude krásně obroušené a velmi příjemné na dotek.

Doplňky a dekorace

Dále se vyhněte obrazům s neklidnou nebo dokonce strašidelnou tématikou (zahalené postavy, rozbouřené moře a další). Raději do ložnice umístěte obraz zelené louky, kopce, zapadajícího slunce a podobně. Podle odborníků nejsou úplně vhodné ani obrazy a fotografie lidí, protože si pak můžete připadat, jako kdyby vás někdo sledoval. 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo