Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Důvody, proč spát na kovové posteli

Pokud máte v plánu si pořídit novou postel, máte vesměs několik možnosti. Rozhodnete se buď pro postel z masivního dřeva, která je sice velmi kvalitní, ale poměrně drahá a její výroba může trvat až několik měsíců, nebo pro levnější variantu z dřevotřísky a podobných materiálů. Ty sice svým vzhledem a kvalitou nedosahují opravdového dřeva, ale svůj účel splní. Pak je tu ovšem ještě jedna možnost, a to kovové postele. Jaké mají proti dřevěným a dřevotřískovým postelím výhody?

Kov je odolný materiál

V první řadě je nutno říct, že kov je velmi odolný a trvanlivý materiál, který si zachovává své vlastnosti ještě dlouho poté, co výrobek opustil továrnu. Pokud se rozhodnete investovat do opravdu kvalitní železné postele, je velmi malá pravděpodobnost, že pod vámi začne postel po několika letech vrzat nebo že se dokonce začne rozpadat. U dřevěných postelí se mohou vyskytnout i další závady a neduhy, které vás v případě pořízení kovové postele nebudou trápit.

Kovová postel může působit lépe

Ačkoliv je design čistě subjektivní, mnoho lidí uvádí, že se jim kovové postele líbí mnohem více než právě dřevěné postele. Kovové postele totiž mohou mít krásně zdobená čela, která v mnoha lidech evokují uměleckou nebo až romantickou náladu. Kovová postel se ovšem nehodí do každé ložnice, pokud máte zbytek nábytku dřevěný, bylo by dobré dřevo jako výhradní materiál zachovat a kovovým postelím se vyhnout.

Můžete si vybrat z mnoha rozměrů

U výběru kovových postelí máte na výběr také z mnoha rozměrových variant. Klasická postel pro jednoho by měla mít rozměry minimálně 200 x 90 cm, můžete si ovšem pořídit o větší postel o rozměrech 140 x 200 cm, 160 x 200 cm, nebo dokonce 180 x 200 cm, která se již výborně hodí i pro dvě dospělé osoby. Větší postel můžete zvolit i v případě, že si potrpíte na větší komfort. Obecně také platí, že kovové postele mají vyšší nosnost než dřevěné postele.

Asi největší výhodou kovových postelí proti dřevěným, kterou jejich zastánci uvádějí, je jejich údržba, která je v porovnání právě s dřevem až směšně snadná. Navíc jsou o mnoho vzdušnější a také lehčí, díky čemuž je s nimi mnohem snazší manipulace například při stěhování. Problém naopak může být v tom, že v někom může spánek na kovové posteli evokovat chlad, který pak narušuje pohodlný spánek a člověk si pořádně neodpočine. V chladné místnosti může být tato postel dokonce až nepříjemně chladná na dotyk.

Důvody proč spát na kovové posteli

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo