Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

jak desinfikovat a čistit molitanové matrace?

Při koupi nové matrace se spíše zabýváme tím, jaké mají vlastnosti ohledně tvrdosti a pružnosti, než, jak je vyprat. Matrace by tedy měla vyhovovat vašemu tělu, dobře se přizpůsobit. Samozřejmostí je kvalitní potah matrace jako první ochrana před nečistotami a roztoči. Můžete ji ještě podpořit pořízením chrániče matrace, který můžete na takto potaženou matraci ještě dodat.

Jste-li majiteli matrace z molitanu, má to jedno výhodu. Je-li dostatečně nízká či máte molitan jako poslední vrstvu například na matraci s pružinami nebo jiného materiálu, snadno ji v obou případech dáte do pračky. Matrace z molitanu se dá lehce stočit a umístit do bubnu pračky. Nesmí však jít o nějakou vrstvu vyšší než 5 cm, aby se vešla. Vypranou matraci necháme uschnout venku na přímém slunci. Necháváme matraci uschnout důkladně, aby v ní nezůstala žádná vlhkost.

Jak dezinfikovat matrace?

Troufáte-li si na vyprání matrace sami, nabízí se několik variant, jak to můžete udělat. Pokud máte znečištěnou molitanovou matraci, tak, že je třeba zneutralizovat i zápach, použijte savo. Matraci stáhněte a molitan dejte do sprchy nebo vany. Postižené místo vystříkejte savem. Z hlavice pusťte proud vody tak, aby postižené místo protékalo – odplaví se tak savo a vydezinfikuje matrace zevnitř.

Potřebujete-li vydezinfikovat dětskou matraci, nepoužívejte savo. Přeci jen je agresivní a mohlo by i po důkladném vymytí dráždit dětskou pokožku. Na matraci vezměte roztok octa a vody nebo zdravotně nezávadný čistič na čalounění či potahy. Zápach octa potlačíte přidáním citrónové šťávy. V případě, že tento postup nefunguje a i po důkladném vyschnutí matrace stále zapáchá, raději ji vyhoďte. Do dětské postýlky ze zdravotních důvodů je lepší pořídit raději matraci novou, u které si budete jisti, že je v pořádku.

Nejste-li si jistí a bojíte se, nechte čištění matrace odborníkům. Nic nezkazíte, když matraci svlečete, vezmete molitan a odvezete ho do čistírny. Odborníky pak pouze budete instruovat, aby vyprali matraci na běžné praní (bez chemie – některé látky mohou molitan zničit jako např. chlorové roztoky a rozpouštědla).

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo