Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak matrace ovlivňuje spánek

Cítíte se již dlouhou dobu nevyspalí i po vydatném spánku? Nebo vás trápí, že spánek večer dlouho nepřichází a vy se tak převalujete ze strany na stranu? Svět spánku je jednoho velké tajemství, které není jednoduché rozluštit. Neměli bychom na něm proto šetřit, ale to neznamená, že si hned musíme pořizovat královské lože. Stačí si hned napoprvé vybrat správnou matraci, díky které bude zážitek ze spánku kvalitní. Matrací totiž neovlivňujeme pouze dobu, při které si v noci odpočineme, ale také zdravotní stav zádového svalstva či náladu, se kterou budeme vstupovat do nového dne.

Aby si záda nestěžovala

Bolest zad je, bohužel, jedno z častých konverzačních témat. Koho kdy nebolela? Dnešní doba, kdy většina lidí tráví velkou část svého pracovního dne u počítače, vyžaduje k zádům co nejpečlivější přístup. Snažte se je potěšit alespoň ve spánku. Můžete si pořídit přímo matrace na bolavá záda, které vám pomohou od bolesti. Platí na to jednoduchá rovnice, bez bolavých zad se vám bude spát o to snáze. Splníte naráz dvě užitečné skutky – ulevíte zádovému svalstvu od nekvalitní matrace, které vás brzy přestanou bolet, a ještě se lépe vyspíte.

Jedna matrace není na celý život

Někdy na nás ale naše tělo vyvíjí náročné požadavky. Byli jste spokojeni s jedním druhem matrace, ale poslední dobou se na ni již nevyspíte? Zřejmě je potřeba zamyslet se nad tím, co by nám lépe vyhovovalo, a někdy i změnit typ matrace, který jsme si předtím nemohli vynachválit. Nyní už se na ní nevyspíme a je z toho problém. Matrace z líné pěny, ze studené pěny, BIO pěny či ty gelové – každému přijde pohodlné něco jiného a i to se může časem změnit.

Věděli jste také, že má matrace čtyři druhy tvrdosti. Vybrat si můžete z měkké, střední, tvrdé či extra tvrdé intenzity. Nelze ale říci, která by byla pro kvalitu vašeho spánku nejvhodnější. Opět se musíte spolehnout na váš pocit a intuici, která vám poradí nejlépe. Svoji roli hraje i váha a výška, věk, zvyklosti spaní i výše zmíněný zdravotní stav.

Za vším hledej alergii

V dnešní době najdeme na trhu velké množství značek, materiálů a druhů matrací v jakémkoliv provedení. To se nám může stát osudným v případě, že trpíme skrytou alergií. O pravé příčině kýchání, tekoucího nosu, slzení očí či potížích dýchacího ústrojí, za kterými stojí alergie na roztoče, přitom nemusíme ani vědět. Aby nás ze spánku nebudil otravný kašel, je v tomto případě potřeba zaměřit se na proti alergenní matrace, které nám pomohou vyrovnat se s naší nesnází a strávit noc tak, abychom si mohli co nejlépe odpočinout. Nejlepší volbou jsou v tomto případě matrace z přírodních materiálů, které jsou velice tolerantní vůči jakýmkoliv zdravotním potížím, a tak zaručí opět o něco lepší spánkovou relaxaci. 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo