Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak opticky zvětšit místnost

Pokud máte malou ložnici nebo obývací pokoj, nemusíte hned začít plašit, bourat zdi nebo se dokonce stěhovat. Vyzkoušejte několik tipů, které vašemu bytu pomohou k tomu, aby vám opticky připadal větší a rozměrnější. Jedná se o opravdu jednoduché tipy, které ve svém bytě může vyzkoušet naprosto každý a navíc za minimální náklady.

Světlé barvy jsou základ

V první řadě vyzkoušejte použít co nejvíce světlých barev. Jemné a světlé odstíny totiž dělají malé místnosti pocitově větší a pokoj na vás najednou nebude působit tak stísněně. Navíc se rozjasní a bude působit veseleji. Do ložnice můžete navíc vyzkoušet pověsit zrcadlo, které bude odrážet světlo v místnosti a tím ji opticky prosvětlí. Celý prostor bude díky odrazům navíc působit vzdušněji.

Jak opticky zvětšit místnost

Rozmístění nábytku

Místnost můžete opticky zvětšit nejen výběrem správného nábytku, ale také správných doplňků. Moderní doplňky bývají lesklé, díky čemuž také pomáhají odrážet světlo a tím přispívají k rozjasňování prostoru. Docílíte tak podobného efektu jako u zrcadla, jen ne tak účinného. Tento efekt ovšem můžete posílit tím, že si takových doplňků do místnosti pořídíte a rovnoměrně rozmístíte více.

Zamyslete se i nad rozmístěním samotného nábytku. Pokud se na místnost podíváte, velmi často přijdete na malá místečka, která ještě můžete využít jako skladovací prostory prakticky na cokoliv. Mnoho lidí totiž využívá prostor v místnostech pouze horizontálně a nenapadne je využít jej i vertikálně (tedy poskládat věci do několika vrstev nad sebe). V obýváku tak například můžete mít skříňku a nad ní můžete pověsit například malou knihovničku nebo poličku. Získáte tak nejen další úložný prostor, ale celá místnost bude najednou působit úplně jiným dojmem. Naučte se také využívat kouty v místnosti, které jsou pro mnoho lidí přehlíženým a nevyužívaným prostorem. Do kouta můžete umístit například knihovnu, nebo křeslo na čtení.

Vyhrát si můžete i s barevností v místnosti. Pokuste se například sladit barvu závěsů a stěn. Pokud tedy například máte v obýváku žluté stěny, pořiďte si žluté závěsy. Ačkoliv se vám může zdát, že závěsy pak v pozadí žlutých stěn zaniknou, ve skutečnosti vytvoříte dojem nepřerušené linie a celkový prostor, kterým místnost disponuje, se bude zdát opticky větší.

Výborně poslouží i menší nábytek

Do menších prostor se výborně hodí menší nábytek. Pokud například žijete v bytě jen dva, určitě nebudete potřebovat masivní jídelní stůl a bohatě vám bude stačit menší kousek, který strčíte do rohu a dáte k němu dvě židle. To samé platí i pro nábytek v obývacím pokoji. Lze sehnat menší gauče jen pro dva lidi, křesla, která jsou téměř o polovinu menší než klasická křesla a tak dále. Moderní doba zkrátka velí k tomu, aby se prostorem v bytech co nejvíce šetřilo. Do obývacího pokoje můžete například pořídit průhledný konferenční stolek ze skla. Účel splní stejně jako klasický stolek, ale díky tomu, že je ze skla, bude místnost na první pohled působit prázdněji.

V tomto článku je jen pár základních tipů na to, jak v místnostech opticky ošetřit prostor. Pokud se poradíte s bytovým designérem a ukážete mu buď přímo váš byt, nebo jeho fotografie, určitě společně přijdete na mnoho dalších zajímavých řešení.

 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo