Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak vybírat bytové doplňky

Chcete, aby doplňky ve vašem bytě či domě zaujaly každou návštěvu? Přečtěte si článek o tom, s jakými bytovými doplňky jistě uděláte před přáteli dojem a jak takové doplňky vybírat tak, aby se k sobě hodily.

Koupi doplňků si musíte dobře rozmyslet, není dobré kupovat doplňky naslepo (například přes internet), protože produktová fotografie v internetovém obchodě se může značně lišit. Zároveň těžko odhadnete i velikost samotného doplňku (samozřejmě v případě, že není přímo popsaná přímo na e-shodu). 

Doplňky nakupujte až po nábytku

Základním pravidlem je vybírat bytové doplňky až jako poslední. Ptáte se proč? I když pro většinu lidí je nakupování bytových doplňků právě tou nejoblíbenější částí samotného nákupního procesu, předčasnou koupí můžete způsobit víc škody, než si možná myslíte. Vezměme si praktický příklad. V obchodě narazíte na krásnou sadu polštářků, kterou prostě musíte mít. Zakoupíte si jí, nicméně ještě nemáte ani sedačku, na které je plánujete umístit. Nakonec se může stát, že si vyberete takovou sedací soupravu, která se vám ke zmíněným polštářkům nebude vůbec hodit, a budete muset koupit jiné. Určitě je tedy lepší kupovat doplňky tak, aby seděly k nábytku a ne naopak. Opačný přístup s sebou totiž může nést mnoho kompromisů.

Projděte si katalogy na internetu

V dnešní době je nabídka bytových doplňků tak rozsáhlá, že pokud půjdete do obchodu „naslepo,“ může se vám stát, že se celý proces nákupu protáhne z několika hodin až na několik dní. Proto je určitě lepší se nejprve podívat do internetového obchodu, napsat si seznam výrobků, které se vám líbí, a ty si pak nechat ukázat přímo v obchodě. Možná se vám to zdá jako zbytečnost, ale ušetříte díky tomu mnoho času a kroků. Internetový katalog má již téměř každý obchod s nábytkem, v dnešní době je tedy nakupování doplňků do domácnosti mnohem jednodušší.

Vybírejte pečlivě

Určitě není vhodné byt doplňky přeplácat. Sice neexistuje žádné univerzální pravidlo, které by vám říkalo, kolik bytových doplňků je ideální umístit například do jedné místnosti, nicméně nic se nemá přehánět. Snažte se řídit vlastním úsudkem a také zdravým rozumem.

Současně to neznamená, že musíte vybírat jen doplňky, které se barevně shodují s barevným profilem dané místnosti. Jedna barva by v místnosti působila příliš suše a mohlo by se stát, že by mohli hosté vámi vybraný doplněk snadno přehlídnout, protože by jednoduše splynul s pozadím. Určitě se tedy nebojte barvy kombinovat, určitě poznáte, které barvy se vám do místnosti více hodí a které naopak méně. To samé platí při výběru materiálů. Pokud chce například využít čistě skleněné doplňky, budou se vám hodit spíše do moderněji zařízené domácnosti, která je zařízena v takzvaném minimalistickém stylu. Do toho zase nebudou zapadat nejrůznější kožené doplňky (zvířecí kůže apod.). Nejjednodušší je se podívat na internet a nechat se inspirovat již vytvořenými interiéry.

Co by ve vaší domácnosti nemělo chybět?

Pokud vás zajímají konkrétní příklady doplňků, které by ve vaší domácnosti neměly chybět, určitě jde o botník a také o takzvaného němého sluhu. Botník asi známe všichni, ale někteří z nás možná slyší výraz „němý sluha“ poprvé. Jedná se vlastně o stojan na oblečení, který postavíte kamkoliv do rohu a můžete si na něj věšet velké množství šatstva. Jeho služby oceníte, když se večer vracíte z práce a nechce se vám oblečení pracně skládat do kopiček do skříně, oceníte jej ale i ráno, pokud zaspíte, a chvátáte do práce. V tomto ohledu si své pojmenování zkrátka zaslouží. 

Jak vybrat bytové doplňky

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo