Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak vybrat matraci

Pro kvalitní spánek je pečlivý výběr matrace hned po ložním prádle, jedním z nejdůležitějších faktorů. Matrace ať už měkká či tvrdá může náš spánek zlepšit. Při nedostatku spánku dokáže dopřát zádům kvalitní oporu. Výběr matrace je něco, co bychom neměli uspěchat, protože spánkem trávíme více něž třetinu života.

Než se rozhodneme k nákupu matrace třeba do naší nové postele, je dobré ujasnit si, jakou budeme chtít. Tady vycházejme z toho, jakou matraci jsme měli a zda jsme s ní byli spokojeni. Pokud víme, že se na tvrdé nevyspíme, určitě si ji nekupujme. Stejně tak vybereme matraci vyšší, protože je naše postel nízká a chceme do ní ulehat z vyšší výšky (to pomáhá do budoucna našim kloubům a zádům). Než se vydáte do specializované prodejny k nákupu matrace, měli byste mít na paměti několik základních požadavků.

Rozměry matrace

Velikost matrace vybíráme podle té současné, v případě nové postele ji změříme. Většina postelí je dneska typizovaných a to i v případě, že si ji necháte vyrobit na míru. Matraci pak seženeme ve standardizovaných rozměrech na jednolůžko – 80x200, 90x200, 100x200 a na dvoulůžko 140x200, 160x200cm, 180x200cm a 200x200cm.

Jak vybrat matraci podle materiálu

Vybrat správnou matraci z vhodného materiálu není úplně snadné. Dnešní trh nabízí velké množství druhů materiálů, z kterých jsou matrace vyrobeny. Ne každá matrace se také hodí na lamelový rošt. Například, v případě pružinové matrace, je její umístění na lamelový rošt naprosto nevhodné, protože je měkká a prověsem skrz lamely se může časem deformovat.

Polyuretanová pěna (PUR) – sendvičová, také známá jako molitan, na dnešním trhu nejběžnější. K výrobě se používají různé druhy polyuretanových pěn. Sendvičové matrace se skládají z několika odlišných materiálů nebo z několika vrstev stejného materiálu o různé objemové hmotnosti. Někdy je v matraci PUR pěna doplňena kokosovým vláknem a latexem. Toto spojení se nazývá kokosovláknitá deska. Tvarově jsou velmi stálé a zamezují nežádoucím deformacím.

Studená pěna také se jí říká HR pěna (hight resistant), má velké póry, díky nimž je prodyšná a termoregulační. Je vyrobena z kvalitní PUR pěny za použití moderní technologie tzv. Výroby za studena. Je tvarově stálá, vysoce elastická.

Líná pěna je směsí PUR a HR pěny. Přizpůsobí se každému tělu a to proto, že jsou měkké, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení tělesné hmotnosti a skvělému přizpůsobení lidskému tělu. Matrace z líné pěny mají tu vlastnost, že se pomalu vrací do své původní podoby a tím podporují krevní oběh. Optimálně odvádějí teplo a omezují výskyt roztočů.

Latexové matrace – vyráběny ze směsi přírodního a umělého latexu. Vyšší poměr přírodního latexu dělá matraci kvalitnější a dražší. Výborné ortopedické vlastnosti latexu vyniknou především na kvalitním roštu, který je třeba pod matraci umístit.

Pružinové matrace – pro příležitostné spaní. Pružinové jádro je navzájem svázáno přídavnými pérky, takže se nemohou uvolňovat. Na jádro se umisťuje vrstva impregnovaného vysokogramážního filcu, který zabraňuje průchodu pružin. Kvalitnější produkty mají ještě latexovou desku nebo desku z PUR pěny s masážními nopky. Vhodné pro pevné desky, ne pro rošty.

Taštičkové matrace – typ pružinové matrace, který má pružiny uloženy v samostatných kapsách tzv. taštičkách, které jsou vyplněny kvalitní pěnou. Každá taštička reaguje jednotlivě na vyvíjený tlak. Mohou se využít na rošt i celistvou podkladovou plochu. Nejsou vhodné na polohací rošty.

Gelové matrace – novinka na trhu. Gelové matrace z materiálu Geltech se tvarují ve všech směrech podle zatížení těla, což pomáhá rozkládat tlak a nedochází k přeležení a spánek je klidnější. Má výjimečnou tepelnou vodivost a zároveň schopnost akumulace tepla. Gelové segmenty jsou zpravidla vloženy do plochy matrace, čímž vytvoří akupresurní body, které pomáhají uvolnit svaly.

BIO pěna – bez chemických a fixačních látek. Bio matrace je napuštěna přírodními oleji. Garantují likvidaci roztočů s účinkem 93% do 1 týdne a 100% do 6 týdnů. Vhodná je zejména pro alergiky.

Jak vybrat matraci podle tvrdosti

Tvrdost matrace je jeden z parametrů, který je rozhodující pro její výběr. Jak je matrace tvrdá, je subjektivní pocit každého z nás. To co je pro jednoho měkké, je pro druhého tvrdé. Jako varianta vhodná pro každého se jeví tzv. partnerské matrace, která je z jedné strany tvrdá, z druhé měkká – uživatel tak může tvrdost měnit dle potřeby. Na prodejně se setkáme s označením tvrdosti matrací jako RG A/B. Tento parametr nám vypoví kolik je pěny na metru krychlovém.

RG: objemové hmotnost pěny/ odpor proti stlačení (RG A/B)

A – hmotnost pěny na metr krychlový (čím vyšší číslo, tím je pěna kvalitnější), běžně 15-55kg/m3

B – odpor proti stlačení (síla nutná ke stlačení vzorku definované plochy o 40%) běžně 30-5

Stupně tvrdosti matrací:

• 1 – měkká matrace, nevytváří protitlak, pomáhají k uvolnění svalů, především pro ženy, starší lidi a osoby s bolestmi kloubů

• 2 – střední tvrdost, nevytváří protitlak, jsou elastické, přizpůsobují se tvaru těla a udržují páteř v rovině

• 3 – tvrdší matrace i pro větší zátěž - muže, mladší lidé a ti, co upřednostňují tvrdší variantu

• 4 – tvrdá matrace – pro velkou zátěž, muže, udržuje páteř v rovině a lépe prokrvuje pokožku

Potahové látky a doplňky k matracím

Pro životnost matrace je důležitý nejen obsah matrace, ale i materiál chránícího potahu.

Spolu s matrací dostanete standardně i potah. Potah chrániče matrace si můžete vybrat. Nabízí se několik variant vhodných třeba i pro alergiky (např. povrch Aloe Vera, Úplet, Micro active, bavlna apod.). Potah matrace, který je vyroben ze stejného materiálu jako matrace šetří stávající potah. Zároveň díky němu matrace více hřeje. Doplnit matraci můžete třeba anatomicky tvarovaným polštářem, který udělá vaše spaní ještě příjemnější.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo