Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak vybrat správný rošt

Pro kvalitní spánek není důležitá jen kvalitní matrace, ale i vhodný rošt. Výběr roštu je důležitý pro funkci matrace a proto také ne každý rošt je ideální pro všechny matrace. Důležitým parametrem jsou velikosti mezer mezi lamely či latěmi. Mezery by neměly být větší než 4 cm. Většími mezerami dochází k nechtěnému prověšení matrace a ta se tak může časem deformovat. Menší mezery pak nedokáží dostatečně matraci odvětrávat. Některé postele nabízí základní dřevěný rošt jako součást vybavení. Pokud nemáte problémy se zády, je klasický stabilní rošt ideální volbou.

Rošt nemusí být jen statický ale i pohyblivý. Variabilitu pohyblivosti roštu ocení čtenáři (rošt se zvedá v úrovni hlavy) a starší lidé (pro lepší prokrvení a zabránění otokům dolních končetin – zvedání roštu ve spodní části). Pohyb roštu můžete obsluhovat manuálně nebo využít pohonu motorku s dálkovým ovládáním. Čím více má rošt lamel, tím vyšší je jeho kvalita (více lamel se lépe přizpůsobí prohnutí matrace).

Lamely se vyrábějí z dřeva břízy nebo buku, případně z umělých materiálů. Jsou uchyceny ve výkyvných nebo kaučukových pouzdrech, aby tak mohly reagovat na zatížení. Zatížená matrace donutí lamely v kloubech natáčet a tak se přizpůsobují tvaru těla. Bederní část, která je nejvíce namáhána, je vyztužena dvojitými lamely a na nich posuvnými jezdci – ti upravují pružnost.

Typy roštů

Jako první bychom měli vybrat rošt a až po něm matraci, abychom předešli nevhodné kombinaci, která by neplnila svůj účel. Rošt s matrací by se měli doplňovat a navzájem podporovat svoje funkce, aby byl spánek opravdovou relaxací.

Pevná deska – neodvětrává, proto je dobré na ní umístit jen matraci, která tuto schopnost supluje (např. taštičková)

Lamelový rošt (nepolohovací) – obsahuje větší počet lamel, tak aby zaručovaly dostatečnou pružnost postele. Některé lamelové rošty mají i ortopedické vlastnosti – vyztužení zdvojenou lamelou, ramenní kolébkou a polohovatelnost. Těmito vlastnostmi pomáhají správnému držení těla a vhodně je doplní matrace, které jsou opatřeny zónami.

Laťový rošt (nepolohovací) – nepohyblivost latí je třeba nahradit vhodnými matracemi – tedy z pružnějších materiálů (latexové, polyuretanové a matrace ze studené pěny)

Polohovací lamelové rošty (i motorové) – vyžadují měkké, elastické matrace, které dokonale kopírují pohyb celého roštu.

Kovové rošty – drátěný rošt, který je velmi pružný a nabízí se i v polohovatelných typech.

 

Pohyblivé rošty

Správné nastavení lamelového roštu je nezbytným předpokladem dobrého spánku. Rošt s polohováním má vyšší náklady na pořízení, nabízí však větší variabilitu nastavení postele. Jestli chcete nastavovat rošt automaticky, připravte se, že za tento komfort můžete zaplatit i 15tisíc korun. Jednodušší rošt lze polohovat v oblasti hlavy a nohou, složitější nabízí více pohyblivých částí.

Jak správně nastavit rošt?

Každému vyhovuje něco jiného, nicméně přinášíme obecné rady, které se dají využít kdykoliv při vzniku potíží nebo jako jejich předcházení.

  • srovnání bederní oblasti páteře, odpočinek nohou = zvedneme spodní část roštu (tak vysoko, jak potřebujeme). Odkrvením nohou po celodenním stání nohy relaxují.

  • odlehčení krční páteře = zvedneme horní část roštu. Nenamáháme tak krční páteř jako při zvednutí hlavy v lehu bez opory. Tato poloha pomáhá předcházet blokádám a nepříjemným bolestem krční páteře.

  • relaxace v sedu = zvednutí spodní i horní části polohovatelného roštu

Nemáte-li čas ani prostor věnovat se studiu typu roštů a k tomu vhodných matrací, navštivte odborníky. V dobrém postelovém studiu vám poradí jakou matraci a jaký rošt si vybrat. Můžete si vlastnosti obojího vyzkoušet na vlastní kůži a ujistit se tak pak ve svém rozhodnutí.

 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo