Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak vyčistit matraci

Kvalitní matraci si pořizujeme minimálně na několik let, proto je taky dobré, abychom se o ni náležitě starali, tak, aby nám co nejdéle vydržela. Běžnou údržbu zvládneme pravidelným větráním, vysáváním či klepáním matrace. Samozřejmostí by měl být lamelový rošt, který zlepšuje prodyšnost matrace a znesnadňuje usazování prachu uvnitř. Matraci můžeme otáčet, stejně tak i polohu ležení – tedy hlavy a nohou, čímž rozložíme zátěž na více ploch. Mějte na paměti,že jakákoliv vlhkost může matraci uškodit, i když tekutina třeba jádrem matrace proteče (a ta se zdá být suchá), matraci důkladně vysušte, i kdybyste ji měli vyfoukat fénem.

 

Jak na skvrny

Staráte se dobře o svou matraci, ale stejně se vám stalo, že jste si ji polili kávou nebo na ní máte nějaké jiné skvrny. Nesahejte hned po mokré variantě. Nejprve zkuste skvrnu odstranit suchým způsobem. V případě, že mechanické suché čištění nepomáhá, použijte roztok běžného čistícího prostředku na skvrny, trochu vody a flek zkuste vyčistit běžnou houbou. Tady si ale dávejte pozor, abyste příliš netlačili, či nedrhli hrubě nebo dlouho. Potah matrace je slabý a hrubé mechanické zacházení může vést k jeho oslabení, žmolkovatění či dokonce protržení.

Jakým způsobem můžeme ještě fleky vyčistit:

• rozpustit roztokem vody a soli (sůl je pak třeba důkladně vymýt, aby v matraci nezůstala)

• prací prášek a vodu, opět vymýt a nechat důkladně vyschnout

• roztok octa a vody (eliminuje zápach a má desinfekční účinky), přidejte i citrón potlačí octový zápach

• pomocí peroxidu (3%) a čistého ručníku, kterým vytřete matraci po aplikaci peroxidu– opět má desinfekční účinky a je vhodný především na skvrny od moči nebo krve

Vlastníte-li lepší – vodní – vysavač, zkuste skvrnu přejet i jím. Na zašlé skvrny staršího data vezměte parní čistič. Pára nahřeje a rozpustí tekutinu ve vlákně. Čištění dokončete mechanicky nebo vodním vysavačem. Vždy však důsledně vysušte.

Jestli si na skvrnu netroufáte sami, či vám žádný z uvedených tipů nefunguje, nebojte se zavolat úklidové firmě. Specializovaná úklidová firma má vlastní kvalitní stroje na tepování a čištění čalouněných sedaček či židlí a právě i postelových matrací. Stroje průmyslového čištění mají větší výkon a erudovaná obsluha vyčistí matraci během několika málo okamžiků. Čisticí stroj je možné si i zapůjčit v půjčovně průmyslových strojů na čištění.

Ať už využijete jakýkoliv způsob čištění skvrn z matrace, mějte na paměti, že méně je někdy více a nekombinujte příliš mnoho čističů a postupů. Mohlo by se vám snadno stát, že si neodbornou manipulací povrch matrace nadobro zničíte.

Veďte v patrnosti, že pořízení matrace je nákladná položka při zařizování interiéru. Jsme nároční na technické zpracování a kvalitu použitých materiálů, které jsou zdravotně nezávadné. Kupte s matrací i ochranný obal. Chránič matrace dokáže malé nečistoty zachytit a vyperete jej snáze než matraci (v případě měkké molitanové, kterou dáte do pračky to neplatí). Bohužel si nevystačíme s jednou matrací za celý život, i když dobrou péčí prodloužíme její životnost, tak je vhodné ji po zhruba 10 letech vyměnit za novou.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo