Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jak zbavit matraci plísně

 

V každém obytném prostoru se sráží vlhkost. Při nedostatečném odvětrávání a nárůstu vlhkosti na více než 80% vznikají plísně. Houbové zárodky se mohou objevit kromě zdí na povrchu některých zařízení bytu například na dřevěných částech nábytku u zdi, jako bílé skvrny na oblečení uvnitř skříně nebo právě na spodní části matrace.

Předejít plesnivění matrace můžeme tím, že ji umístíme na laťový nebo lamelový rošt. Mezery v roštu pomáhají matrací dýchat a větrat. Dobré je matraci otáčet, tak aby se strany směrem k zemi střídaly. Ideálně 1x za půl roku. Vzniku plísní zamezí také správné hygiena matrace, použití chráničů matrace a kvalitního ložního povlečení.

Jestli se vám i přes veškerou opatrnost a opatření plíseň na matraci objevila, nezoufejte. Existuje mnoho postupů, jak se plísně z matrace zbavit. V případě, že plíseň je menšího rozsahu a zasáhla pouze potah matrace – stačí jej vyluxovat, ošetřit hadříkem s desinfekcí či savem a vyprat na vhodný stupeň. Při větším rozsahu plísně, postupujte stejně, jen matraci zkuste do velkého množství desinfekce ponořit či ji dokonale vydrhnout, taky aby se desinfekce či savo, dostalo až k jejímu jádru. Po vyschnutí matraci dlouho větrejte, aby zápach desinfekce vyprchal. Větší plísňové rozsahy, když je matrace postižena na více plochách, zkuste doplnit savo octem. Důkladně vymyjte skvrny a vytřete hadříkem, po té matraci nechte vysušit sluncem, aby znovu nenavlhla. Sluneční záření také pomáhá vzniku dalších plísní.

Plíseň z dětské matrace při větším rozšíření neodstraňujte, raději kupte matraci novou. Plesnivá matrace totiž může být domovem mnoha alergenů, které i po vymytí, mohou být pro dětský organismus nebezpečné.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo