Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jakou matraci na bolest zad?

Probděli jste bolestí celou noc a bolí vás záda, za krkem nebo jiné části těla? Možná máte nevhodnou matraci.

Výběrem správné pozice pro spánek děláte pro své zdraví maximum, protože k rekonvalescenci a relaxaci těla dochází přes noc. Záda jsou v dnešní době jedním z nejvíce namáhaných částí těla. Zatěžujeme je celý den při sezení a stání, málo se hýbeme a strnulým pohybem u počítače tomu také moc nepomáháme. Ve spánku by se měly obratle po celodenním namáhání uvolnit, aby mohly regenerovat meziobratlové ploténky, a zároveň netlačily na vnitřní orgány. Uvolnění by měly dosáhnout i klouby. Kloubní chrupavka by neměla tlačit na kloubní jamku. To je popis ideálního stavu, kterého dosáhneme maximální regenerace spánkem a vyhneme se tak bolesti zad.

 

Jakou matraci, aby záda nebolela

Nelze říci, že je jeden typ matrace, který by byl vhodný pro všechny a všem vyhovoval natolik, že by je záda nebolela po jedné noci na ní. Stará a proležená matrace určitě není dobrou volbou. Tady je jasné, že ona je příčinou bolesti vašich zad. Spánkem strávíme třetinu života (asi tak 2,5 tisíce hodin za rok), proto je vhodné kupovat matrace kvalitní a v případě levnějších variant je častěji měnit za nové.

Důležitým faktorem pro výběr matrace je její tvrdost. Samozřejmě, že tedy je důležité postupovat, tak, jak jste zvyklí z matrace předchozí. V žádném případě si nekupujte matraci tvrdou, i když jste zvyklí spát na měkké – může vám to spíše uškodit nežli pomoci. Tvrdost matrace tak není třeba přehánět, příliš tvrdá matrace se nepřizpůsobí vašemu tvaru těla a budou vás po noci na ní bolet bedra a spodní část páteře.

Složení matrace je výběr čistě na vás. V případě, že si nejste jistí po které sáhnout, zeptej se kvalifikovaného personálu. Ten vám podle vaší váhy a nároků na matraci doporučí, zda máte sáhnout po pružinové nebo pěnové matraci. Pokud chcete do matrace více investovat a pořídit si špičkovou kvalitu sáhněte po matraci CUREM.

Mnoho dnešním prodejců matrací nabízí možnost matraci vyzkoušet. Buďto si na ní poležíte v obchodě několik minut nebo po zakoupení máte třeba až 90 dní na vyzkoušení a v případě, že vám matrace nesedí, můžete ji vrátit. Ovšem nezašpiněnou a nepoškozenou. Pravděpodobně krátkým poležením v obchodě nic nezjistíte, protože většina z nás ve spánku vrtí a převaluje, takže určitě neleží, tak jak je to na výstavním prostoru obchodu připraveno, kde máte igelit v úrovni nohou a většina zákazníku zde leží jako prkno. Nebojte se zakoupit matraci i přes internet, záruka vrácení je stejná, některé internetové obchody si v případě vrácení matrace pro tu stávající i přijedou.

 

Důležitost ložních doplňků

Nepodceňujte kvalitu a využití polštáře. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství ortopedických polštářů, které nadzvednou krční páteř, aby odlehčili zádům. Zabraňují také jejímu prohnutí a fixují ji do roviny. Specialitou jsou také polštáře pro spaní na boku. Další variantou, v případě, že vás bolí bedra, je pak polštář mezi kolena (tady je pravděpodobnost, že vám mezi koleny vydrží do rána velmi malá), ale seženete jej i s gumičkami, které je udrží na kolenou – to už ovšem není pro leckoho příjemné. Polštář mezi koleny povolí pánev a odlehčím bedrům. Je vhodný zejména pro těhotné.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo