Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Jaký typ dřeva pro postel z masivu vybrat?

Oblíbili jste si masivní dřevo a chystáte se koupit novou postel? Pak možná právě přemýšlíte nad tím, z jakého dřeva vaše nová postel bude. Rozdíly mezi jednotlivými typy dřeva jsou totiž jasně patrné a vy se musíte rozhodnout, zda chcete, aby vaše nová postel byla opravdu kvalitní, nebo aby byla levná. Oboje najednou se totiž vylučuje. Každopádně určitě chcete, aby vaše nová postel z masivu co nejdéle vydržela, protože právě to je jeden z hlavních důvodů, proč si lidé tyto postele kupují.

Smrkové dřevo

V České republice a vlastně celé střední Evropě je nejčastějším dřevem, ze kterého se vyrábí postele, smrk. Ten je cenově dostupný a zároveň poskytuje zájemcům velmi zajímavou dřevěnou kresbu spolu s nízkou hmotností. Smrk se také vyznačuje velmi světlým povrchem, který je možné upravit do mnoha barevných odstínů tak, aby byl zákazník vždy spokojený.

Dřevo z borovice

Dřevo z borovice je oproti smrkovému velmi měkké a také mnohem křehčí než dřevo smrkové. Obsahuje i vyšší podíl pryskyřice, díky kterému dochází postupem času ke zvýraznění barevného odstínu. K tomu je ovšem zapotřebí UV záření. Poměrně častým problémem u borovice je u borovice změna barevného odstínu do modra až šeda. Na druhou stranu ovšem borovice velmi dobře odolává vlhkosti, díky čemuž se používá na okna, dveře a rámy.

Bukové dřevo

Náročnější zákazníci ovšem raději volí bud nebo dub. To je dáno především tím, že jak buk, tak i dub jsou řazeny mezi hodnotnější dřeviny. Samotný buk je velmi kvalitní dřevina, která má výborné vlastnosti. Je velmi tvrdá a také pevná a vyznačuje se také velmi charakteristickou texturou, kvůli které si ji mnoho lidí kupuje raději než ostatní dřeviny.

Dubové dřevo

Dubové dřevo jednoznačně patří mezi nejhodnotnější a také nejkvalitnější dřeviny, z kterých si můžete nechat nábytek vyrobit. Je velmi tuhé a zároveň má opravdu krásnou kresbu. Nábytek, který je vyroben z dubového dřeva), je mezi znalci známý jako nejkvalitnější a také nejoblíbenější. Pokud chcete opravdu kvalitní a hodnotný nábytek, určitě zvolte dubové dřevo případně kombinaci dubového a bukového dřeva.

Exotické dřeviny

Kromě těchto čtyř základních a v Česku tradičních dřevin můžete samozřejmě zvolit i o něco exotičtější materiál. Bez větších problémů můžete narazit i na nabídku zpracování nábytku z olše, třešně nebo třeba břízy. Můžete se ovšem setkat i s opravdu exotickými dřevinami, které hlavně z cenového hlediska spadají do trochu jiné kategorie. Mezi exotické dřeviny můžeme zařadit například mahagon.

Záleží na tom, jak jste nároční

Malá rada na závěr? Pokud trváte na nábytku z masivního dřeva a nechcete investovat příliš peněz, smrkové dřevo vám určitě bude stačit. Sice postrádá několik vlastností, kterými se vyznačuje bukové nebo dubové dřevo, nicméně svůj účel splní. Dubové a bukové postele jsou sice o něco dražší, ale taková masivní postel vám vydrží klidně i desítky let.

Pokud jde o rošty, zde můžete s klidem zvolit smrkové dřevo, protože rošty budete muset stejně po několika letech měnit. Samozřejmě záleží také na tom, zda zvolíte obyčejné lamelové rošty, které se po několika letech proleží (nebo dokonce prolámou), nebo zvolíte sice pevnější, ale pro někoho méně pohodlné masivní rošty ze dřeva. Nejlepší samozřejmě je si obě varianty vyzkoušet a posoudit na vlastní kůži. Jen si dejte pozor nato, abyste si oba typy roštu vyzkoušeli na stejné matraci. 

Jaký typ dřeva vybrat pro postel z masivu
info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo