Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Je lepší duté vlákno, nebo klasické peří?

Pokud máte v plánu koupit novou peřinu, možná ani netušíte, jaké máte možnosti. Můžete si totiž vybrat z klasického peří, nebo dutého vlákna. Obě varianty mají své výhody a nevýhody a obě se nehodí pro každého.

Zjistěte si, zda nejste alergičtí

První věcí, kterou si při nákupu nových peřin musíte rozmyslet, je, zda zůstanete u klasického peří, nebo dáte přednost některému z umělých materiálů, které budou vhodnější pro alergiky. Pokud na alergie trpíte, případně na ně trpí někdo z vašich blízkých, určitě bude vhodnější se poradit s odborníky. Ty vám doporučí peřinu, která nebude zbytečně dráždit.

Rozměr peřiny může rozhodovat

Další věcí, kterou budete muset řešit, je délka peřiny. Za klasický rozměr se u nás považuje 200x140 centimetrů, můžete však narazit i na peřiny o rozměru 200x150 centimetrů nebo peřiny o délce 210 centimetrů, které se ocení především vyšší jedinci, kteří by se museli pod peřinou klasických rozměrů nepříjemně krčit. Pokud jde o polštáře, zde se je zavedený standard 90x70 centimetrů. Samozřejmě že můžete narazit i na větší polštáře, dříve byly velmi oblíbené ty s rozměry metr krát metr, nebo naopak 50x60 centimetrů.  Počítejte ovšem s tím, že pokud si koupíte novou peřinu s jiným rozměrem, než který jste měli dříve, budete si kromě peřiny muset koupit i nové povlečení.

Je lepší duté vlákno nebo klasické peří

Klasiku nebo umělé?

V případě, že se rozhodnete zakoupit nové peřiny, počítejte s tím, že vám vydrží mnoho let. Na peřinách není dobré šetřit, počítejte s investicí v řádech tisíců korun. Osvědčenou klasikou, která vydrží opravdu dlouho, je klasické peří, jehož cena začíná na dvou tisících. Klasické peří i prachové peří jsou výbornými izolanty tepla, zároveň mají skvělou schopnost pohlcovat vlhkost. Tímto se právě pravé peří odlišuje od ostatních umělých látek.

Můžete se setkat i s názorem, že pravé péřové peřiny se velmi těžko udržují a nedají se prát. Tohle všechno jsou nesmysly, péřové peřiny se vyrábějí z kachního, nebo husího peří a tato zvířata stráví ve vodě polovinu svého života. Můžete je tedy klasicky prát v pračce, jen musíte předem počítat s tím, že peřina musí po vyprání důkladně vyschnout. Proto je ideální ji nechat vysušit ve velké sušičce.

Mnozí však i přesto dávají přednost umělým vláknům. Taková peřina může být tvořena například z polyesterových vláken v podobě kuliček. U levných peřin z umělých materiálů se může již po několika vypráních objevit nepříjemný jev: kuličky se mohou lepit k sobě, začnou vytvářet chuchvalce a taková peřina je již prakticky nepoužitelná. Pokud ovšem na umělých vláknech trváte, raději zvolte takzvané silikonizované vlákno, které má na svém povrchu tenkou vrstvu silikonu. Díky tomu se celá výplň peřiny změkčí a je mnohem příjemnější na pohmat. Poslední skupinou umělých vláken jsou takzvaná mikrovlákna. Tyto peřiny jsou ještě jemnější než ostatní typy přikrývek a právě tato přikrývka bude tím důvodem, proč se budete každý den těšit do postele. 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo