Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Materiály ze kterých se dělají matrace

Kvalita matrace má přímý vliv na kvalitu spánku. Nabídka je široká a člověk, který kupuje matraci jednou za čas, v ní mnohdy tápe. Pojďme se proto společně podívat na materiály, s nimiž se u matrací nejčastěji setkáte.   

Pěnové matrace

Stále větší oblibě se v poslední době těší pěnové matrace. Asi cenově nejdostupnější pěnovou matrací bude ta z polyuretanové pěny, pro mnohé známé jako molitan. Současné PUR pěny jsou však díky moderním technologiím kvalitnější než klasický molitan. Hlavní výhodou matrace z PUR pěny je její pružnost, odolnost a nízká hmotnost.
V současné době se PUR matrace prodávají buď jako jednovrstvé nebo vícevrstvé, tzv. sendvičové matrace. Jsou vhodné do prostor, kde není příliš vlhko a neměly by být umístěny na celoplošném roštu s minimálním odvětráváním.
PUR sendvičové jádro

Matrace ze studené pěny

Z kvalitního polyuretanu zpracovaného speciální technologií, nazývanou jako lisování za studena, jsou vyráběny matrace ze studené pěny. Někdy se setkáte s označením HR pěna a jedná se o materiál, který odpovídá všem požadavkům na zdravé spaní. Plusem jsou velké póry, díky nimž je matrace ze studené pěny prodyšná. Dokonale se přizpůsobí křivkám lidského těla a mohou ji používat i alergici.

Matrace z líné pěny

Lidé s chronickými bolestmi zad, po úraze nebo dlouhodobě upoutáni na lůžko, by se v prodejně s matracemi měli zaměřit na tzv.línou pěnu (někdy označovanou také jako paměťová pěna nebo visco pěna). Materiál, který byl původně vyroben pro potřeby NASA, má řadu výhod. Jednou z nich, ne-li tou hlavní, je fakt, že omezuje vznik proleženin.
Líná pěna je v matracích velmi často kombinována s jinou pěnou nebo dokonce taštičkami. A většinou bývá používána jen v horních vrstvách matrace. Opatrní s nákupem matrace z líné pěny buďte u dětí. Pro ně není líná pěna ideálním řešením, protože rostou a vyvíjejí se.
Líná pěna

Latexová matrace

Latexové matrace patří mezi zákazníky k nejoblíbenějším.Vyráběny jsou zpravidla ze směsi přírodního a umělého latexu. Jsou pohodlné, jen tak se neproleží, a mají dlouhou životnost. Latex je také oblíbený zejména pro svou odolnost vůči plísním, takže matraci můžete používat i v místnostech s vyšší vlhkostí. Kvalita latexové matrace je závislá na počtu zón, přičemž platí pravidlo, čím víc zón, tím kvalitnější matrace.

Pružinové matrace nejsou minulostí

Přesto, že spousta zákazníků žádá pěnové matrace, za zmínku jistě stojí i ty pružinové. Ty stojí v posledních letech trošku stranou zájmu, ale i mezi nimi můžete najít kvalitní matrace vyhovující všem požadavkům na zdravé spaní. Hlavním výhodou pružinových matrací je jejich vysoká prodyšnost. Na rozdíl od některých pěnových matrací je můžete s klidným svědomím použít i na pevný rošt bez větrání.
Stejně jako mezi pěnovými, tak i mezi pružinovými matracemi  jsou velké rozdíly. Klasické pružinové matrace jsou vhodné do postelí, které slouží k občasnému přespání.

Pro každodenní použití jsou vhodnější taštičkové matrace. Ty mají jednotlivé pružiny uloženy ve speciálních taštičkách, takže se navzájem nedotýkají a matrace nevrže. V podstatě platí, že čím víc pružinek, tím kvalitnější matrace je. Na vysokém počtu menších pružinek se lépe rozkládá váha lidského těla a páteř a klouby nejsou tak zatěžovány.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo