Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Ranní rituály a vstávání

Ranní vstávání nemá rád nikdo z nás. Opustit vyhřátou postel je velmi těžké a málokdo z nás dokáže ihned po probuzení začít fungovat. Většina lidí si v posteli ještě po probuzení ráda poleží, poté nestíhají a začínají panikařit. V tomto článku si představíme rituály, které vám pomohou zorganizovat vaše ráno a díky kterým už nebudete zbytečně plašit.

Základem je dobrý plán

Nejprve se snažte všechno správně rozvrhnout. Rozplánujte si celý den do menších kousků, díky čemuž budete mít o svých povinnostech lepší přehled. Neplánujte jen své pracovní povinnosti, s plánováním začněte už ráno. Plán vás totiž donutí začít na povinnostech opravdu pracovat a ne je odkládat na neurčito. Pokuste se také vstát aspoň o 10 minut dříve, než jste zvyklí, bude se vám to hodit. Snažte se ignorovat tlačítko, které odkládá buzení na vašem mobilním telefonu nebo budíku. Těch pár minut, které si poležíte navíc, totiž může být kritických a bude se vám ve finále ještě hůř vstávat.

Ranní rituály a vstávání

Přečtěte si aktuality

Snažte se také se udržovat v obraze. Hned ráno si vezměte do ruky telefon, tablet, nebo počítač a přečtěte si aktuální zprávy. Čtení vás nejen probere, ale váš mozek se po ránu procvičí a připraví se na celodenní fungování. Důležité je se na čtení zpráv soustředit a pečlivě vnímat, co se v článcích píše. Usnout s elektronickým zařízením v ruce rozhodně není ideální.

Cvičení vás spolehlivě probere

Podařilo se vám včas vstát? Výborně, můžeme přistoupit k další fázi ranních rituálů. Jakmile vstanete, snažte se své tělo protáhnout a dobře jej připravit na celodenní zátěž. Nemusíte to s cvičením přehánět, stačí jen lehký strečink, který vám pomůže rozproudit krev v těle a nastartovat váš metabolismus. Opravdu stačí jen pár minut a vy se budete hned cítit mnohem lépe, únava z vás opadne a budete lépe připraveni na pracovní den.

Studená sprcha je lepší než ranní káva

Přesuňte se do koupelny a důkladně si omyjte obličej vlažnou vodou. Ta vás nejen probere, ale smyje i odumřelé částečky kůže, které se během noci na vašem obličeji nashromáždily. Dopřát si samozřejmě můžete i sprchu. Pokud se chcete opravdu probrat, nejlepším řešením je ledová sprcha, která ale není pro každého. Samozřejmě je hloupost začít se hned sprchovat ledovou vodou, zkuste vodu nejprve postupně ochlazovat a každý den jí ubírejte stupeň až dva. Ve finále zjistíte, že vaše tělo si na studené sprchy po ránu zvyklo po opravdu krátké době, a vás to nakopne více než například ranní káva.

Výživná snídaně je základ

Následně si dopřejte kvalitní a pestrou snídani. Ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Na snídani si vyhraňte dostatek času, v klidu si ji vychutnejte a snažte se při snídani neřešit pracovní věci a další starosti. To by totiž mohlo vést jen k dalším problémům a díky tomu by mohlo utrpět vaše zažívání.

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými zásadami, vstávání už pro vás nikdy nebude noční můrou. Naopak se naučíte ovládat své zlozvyky a zjistíte, že najednou máte na vše mnohem více času, než jste měli dřív.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo