Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Rekordy ve světě nábytku

Zápisu do Guinessovy knihy rekordů předcházejí často velice komické a absurdní situace. Nejinak tomu je i ve světě nábytku. Chtěli byste mít doma největší postel či největší skříň světa? Není těžké nalézt světové rekordy i na území České republiky. Ta se může pochlubit například největší skříní světa. V rukávu má ale i další trumfy. O světě toho „nej“ ze světa lůžkovin, postelí či matrací si povíme více v dnešním článku.

Nejdražší postel na světě

Nejspíš se shodneme na tom, že cena postele je jedno z měřítek, kterým se řídíme při její koupi. Kolik byste byli ochotni dát za jednu postel? Na nejdražší postel světa by Vám na to jeden milion korun ani nestačil. Údajně nejdražší postel světa stvořila americká firma Parnian a je k mání za více než 38 000 amerických dolarů, tedy v přepočtu 1, 140 000 českých korun.

Mezi nejvýznamnější položky na tomto drahocenném kusu nábytku patří dřevo. Na její výrobu totiž posloužilo to nejvzácnější a nejdražší z dostupných dřevin, a to eben, mahagon a javor. Nejdražší posteli světa nechybí ani podsvícení dvěma LED diodami. Třešničkou na dortu mohou být nejrůznější vychytávky, které postel dále doplňují. Pokud by Vám tato opravdu luxusní položka nestačila, může si k ní dopřát také držák na iPod, nabíjecí stanici, vysunovací a otočný televizor, počítačový monitor či další doplňky. Ty jsou samozřejmě vyrobeny ze zlata a nerezové oceli.

Rekordy ve světě nábytku

Největší skříň světa

Těžko se dá věřit tomu, že největší skříň pochází z České republiky. Zázraky se ale dějí i v české kotlině. Tou největší skříní na světě se mohou pochlubit od roku 2009 řemeslníci z Nových dvorů na Kutnohorsku. Celkem do její výroby zasáhlo pět lidí. Ti do ní vložili všechen svůj um, zkušenosti a dovednosti. Během tří měsíců zúročili vynaloženou práci a největší skříň světa byla na světě. A jak je vlastně dlouhá a široká? Nejspíš by se některým nevešla ani na zahradu. Největší skříň totiž měří 606 cm a vše dává na odiv svoji hloubku, a to 150 cm a šířku, a to 407 cm. Při manipulaci s ní je třeba největší opatrnosti. Tento uctihodný kousek váží totiž téměř dva tuny.

Pro největší skříň světa použili výrobci smrkové a lipové dřevo. A co více – nevyřádili se pouze na jejích nadměrných velikostech. Největší skříň světa je zapamatováníhodným unikátem i z hlediska umělecké tvorby. Umělci na ní vytvořili i alegorická vyobrazení čtyřech ročních období. Svou hodnotu již tak hodnotná skříň navýšila i o umělecké zpracování.

Největší knihovna na světě

Čtenář knih známého brýlatého kouzelníka Harryho Pottera si jistě vybaví rozměrnou knihovnu v kouzelnické škole v Bradavicích. Podobně rozsáhlou knihovnu můžeme najít v knihovně kongresu USA Library of Congress ve Washingtonu. Nachází se v ní neuvěřitelných 119 000 000 knih. Pokud byste chtěli takové knihovně konkurovat, nestačila by Vám na to vzdálenost z Karlových Var do Ostravy a zpátky. Poličky této knihovny totiž zabírají rozlohu přes 853 kilometrů.

 

 

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo