Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Retro design v ložnici

Retro design se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Pokud zařizujete ložnici a máte retro design v oblibě, zkuste se podívat po obchodech a určitě přijdete na úžasné kusy nábytku, které se vám budou do ložnice výborně hodit. Přečtěte si náš článek a inspirujte se tím, co vše si můžete do ložnice pořídit.

Retro design v ložnici

V případě, že si chcete zařídit retro domácnost, určitě nebudete muset hledat originální nábytek například ze 70. let. Bohatě vám bude stačit nábytek vyrobený maximálně pár let zpátky, který ale do retro stylu zapadá. V první řadě můžete vymalovat stěny. Základem retro stylu jsou veselé barvy a také geometrické vzory. Dříve bylo jejich malování velmi komplikované, nicméně v současné době se tyto vzory dají velmi jednoduše vykouzlit za pomoci speciálních válečků nebo šablon.

Rozhodněte se, zda budete chtít vymalovat jen pomocí barvy, nebo využijete i vápno, do kterého barvu namícháte. Zatím co samotnou barvou vymaluje místnost naprosto každý a nepotřebuje k tomu žádné další zkušenosti ani speciální zručnost, u vápna je situace komplikovanější. Pokud nemáte dostatek zkušeností, na zdi se vám mohou začít tvořit “kocouři” a výsledek nebude vypadat vůbec dobře.

Na zkrášlení zdí se v poslední době také poměrně často využívají tapety, jejichž aplikace je velmi jednoduchá a můžete je kdykoliv odstranit, případně vyměnit. Aplikaci tapet také zvládne naprosto každý. V obchodech navíc najdete speciální retro tapety, jejichž vylepením v ložnici získáte opravdu jedinečný vzhled vašich stěn, který bude působit jako z 50. nebo 60. let minulého století.

Z hlediska nábytku máte na výběr několik možností. Buď se opět dáte cestou výrazných barev a možná trochu zajímavějších kousků nábytku, který je sice v dnešní době označován za retro, nicméně pár desítek let zpátky mohl působit značně futuristicky. Nebo si pořídíte nábytek z masivního dřeva, který bude působit, jako kdybyste jej vzali z ložnice vaší babičce. Obě varianty mají své pro a proti a je jen na vás, jakou z nich ve finále zvolíte.

Retro se ale netýká jen nábytku, můžete si pořídit i stylové elektrické spotřebiče, které do retro domácnosti výborně zapadnou. Konkrétně do ložnice si můžete například pořídit stylové lampičky, rádio s reproduktory, které najde využití i v dnešní době, nebo třeba stylovou televizi, která se ovšem bude hodit spíš už jen na ozdobu. Stoupá také obliba gramofonových desek, o kterých odborníci říkají, že hudba z nich zní jednoznačně nejlépe a se současnou digitální hudbou se nedá srovnat. Můžete tak poličku v ložnici ozdobit například starším gramofonem, který nejen že výborně vypadá, ale zároveň vám i dobře poslouží v případě, že máte rádi hudbu.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo