Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Spánek u dětí

Vám se zavírají oči již po večerních zprávách, zatímco by Váš potomek vesele dováděl ve svém pokoji do půlnoci a ráno jej nemůžete probudit? Nebo se můžete vsadit, že usne po večerníčku, zato vás ale vzbudí s ranním rozbřeskem? Nejste určitě jediní, kterým se to kdy přihodilo. Potřeba spánku u dětí se v mnoha ohledech liší od potřeb dospělých, je individuální a od narození se také průběžné mění. Čím jiným bychom ale měli své dítě zahrnout než dostatečným spánkem, jídlem a láskou. Pokud jim chceme zajistit jen to nejlepší, měli bychom věnovat zvýšenou péči prostředí, ve kterém usínají, ale také dalším drobným, ale o o to důležitějším detailům.

Nejměkčí neznamená nejlepší

Výběr dětské matrace vyžaduje, abychom byli mnohem více obezřetní než obvykle. Matrace musí splňovat specifické požadavky aby podpořila správný růst a vývoj dětí a aby umožnila udržovat co nejvyšší stupeň hygieny – to je zvláště důležité především u těch nejmenších.

V první řade je třeba zaměřit se zejména na konstrukci matrace. Dítě, které na ní spí, je totiž ještě ve stádiu vývinu a nejdůležitější věcí, kterou musíme brát v potaz,  je pro něj opora páteře. Měli bychom vybírat mezi matracemi spíše tvrdšími či středně tvrdými, které jsou pro zdraví dítěte prospěšnější. Příliš měkká matrace může sama o sobě napáchat velkou škodu na celý život.

Důležitý je také materiál, ze kterého je matrace vyrobena. Děti jsou náročnými klienty zejména, co se týká požadavků na odvětrávání. Matrace by tak měla umět výborně odvádět vlhkost a také dobře větrat, abychom zajistili našemu potomkovi co největší pohodlí po celý den. Tím nejlepší řešením se tak stávají matrace s velkými póry a se svislým děrováním.

Kolik hodin je tak akorát?

Často se strachujeme, že dítě spí v prvních měsících svého života příliš málo. Je ale běžné, aby v prvním půlroce trávilo spánkem jen zhruba 4–6 hodin v kuse. Později spí přes den asi 2–3 hodiny a v noci zhruba 8 hodin. Až do věku 3–4 let je obvyklé, že děti často neprospí celou noc. Přes den už spíše jen odpočívají, aniž by skutečně spaly. V 5. roce už začínají spát celou noc. V tuto dobu potřebují od cca 10 do 14 hodin spánku za noc. Pokud je vaše dítě Šípková Růženka a jeho kamarád od sousedů zase „workoholik,“ kterému stačí málo, je to i tak v pořádku. I v tomto případě platí, že každé dítě spí tak, jak to vyhovuje jeho organismu.

Za poruchy spánku mohou videohry či intenzivní zážitky

V dětském věku neexistují poruchy spánku. Děti mají svůj vlastní rytmus a automaticky přijímají dobu, kdy se probouzejí a kdy ulehají k spánku. Neklidný spánek je obvykle následek stresujících denních zážitků, které dítě ještě v noci zpracovává. Nespavost mohou způsobit i dětské strachy a starosti či sledování nepříliš vhodných filmů a počítačových her. Je ale běžné, aby se ti menší v posteli převalovali častěji než ti starší.

V tomto případě pomůže nejvíce pohyb na čerstvém vzduchu. Děti potřebují běhat, skákat či lézt – přijdou tak na jiné myšlenky a ještě se příjemně unaví. Pravidelný pohyb je velmi dobrou prevencí nejen proti neklidnému spánku, ale také proti hyperaktivitě, roztěkanosti či nervozitě. Světlo a závan větru ve tváři zase dodá energii a pro děti tak potřebnou odolnost proti nemocem.

Jak opustit rodinnou postel

Jedna z nejpříjemnějších rodičovských “povinností” je užívat si společné chvilky mazlení a tulení ve společné posteli. Mezi samozřejmosti patří fakt, že dítě usíná od svého narození v blízkosti rodičů, kteří mu mohou poskytnou kdykoliv potřebnou péči. Jednou ale vždy přijde doba, kdy už je společný prostor s rodiči malý, a je potřeba, aby dítě začalo sdílet svůj vlastní prostor.

Obecně se nedoporučuje osamostatnit potomka před 7-8. měsícem života. Přibližně v této době totiž dítě překonává tzv. separační úzkost a postupně přestane plakat pokaždé, když nevidí svoji matku. Je vhodné být také opatrnější u citlivějších a úzkostnějších dětí. Vhodná doba není ani taková, když se v životě dítěte děje něco významného, čím může být například příchod sourozence. Každé dítě ale individuální tvor, kterém vyhovuje něco jiného. Ta nejlepší rada závěrem je dobře mu naslouchat, všímat si jeho návyků a pomoci mu v případě problémů.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo