Matrace, postele, nábytek - Rothwell International s.r.o.

Výběr materiálů do ložnice

Přemýšlíte o koupi nové ložnice? Ta je jednoznačně nejdůležitější místností v bytě, protože právě zde si člověk dopřává odpočinek, který nezbytně potřebuje k tomu, aby mohl další den fungovat. Následující článek vám představí trendy, kterými se návrháři v dnešní době řídí, a také užitečné tipy, díky kterým vaše ložnice vynikne z řady dalších ložnic.

Matrace

 Jak již bylo řečeno, ložnice primárně slouží k odpočinku. Z toho byste měli při jejím výběru vycházet, primární je, aby se vám v ní dobře spalo. Základem zdravého spánku je tedy postel a vše, co k ní patří. V první řadě popřemýšlejte o investici do kvalitní matrace, která je zárukou kvalitního odpočinku po náročném pracovním dni. Matrace se standardně prodávají v rozměrech 160 x 200 cm nebo 180 x 200 cm, není však problém najít výrobce, který vám vyrobí matraci o jiném rozměru. Pozor si dávejte i na výšku samotné matrace, ta by měla být určitě vyšší než rám samotné postele.

 Rošty

 Dalším prvkem postele jsou rošty. V obchodech najdete mnoho druhů polohovacích roštů, roštů, které doporučují lékaři při potížích se zády, nebo třeba atypických roštů. Vybrat si můžete i z polohovatelných roštů s motorovým pohonem, které se hodí například pro starší lidi, kteří již mají problémy s pohybem a vstávání z postele jim činí nemalé obtíže. Mezi nejlevnější řešení patří obyčejné rošty ze sukovitého dřeva. Obecně však platí, že tyto rošty moc dlouho nevydrží, a tak se může stát, že budete muset brzy kupovat jiné. Při nákupu nového roštu věnujte pozornost počtu lamel (pro dospělého člověka se doporučuje minimální počet 28), jejich uchycení (mohou být pružné, nebo uchycené napevno) a také jejich tloušťce.

 Postel

 Vybírat si můžete i při pořízení samotné postele. Někteří preferují masivní dřevo, jiní zase levnější materiály, nebo železné konstrukce. Zde záleží na tom, aby se vámi vybraná postel zapadla do stylu, ve kterém máte (nebo chcete mít) vaši ložnici. Vyhrát si můžete s čelem postele (pokud samozřejmě není její součástí), někteří preferují čalouněné čelo, jiní zase dřevěné s možností dalších úložných prostor ve formě poliček. Zde se fantazii meze nekladou.

 Povlečení

 Poslední součástí postele je povlečení. Zde si můžete vybrat z nejrůznějších materiálů a také barevných vzorů, u kterých však záleží čistě jen na vašem vkusu. Z hlediska materiálu je nejoblíbenější bavlněné povlečení, bavlna je velmi příjemná k lidské pokožce, zároveň je také velmi měkká a pružná. Její nevýhoda spočívá v nutnosti ji často žehlit, protože se poměrně snadno zmačká.

Další variantou je saténové povlečení, které je na pohmat ještě pohodlnější a vyrábí se z vysoce kvalitní příze. Vyznačuje se také jemným leskem na povrchu. Jde o poměrně pevný a trvanlivý materiál, který je velmi hebký, měkký a velmi příjemný. V zimě vás dostatečně zahřeje, v létě naopak dokáže ochladit.

Vybrat si můžete i z krepového povlečení, které je velmi oblíbené především díky tomu, že se nemusí vůbec žehlit. Krep se vyrábí z bavlny, která se vyznačuje svou měkkostí, pružností a také vysokou prodyšností. Opomenout nelze ani flanelové povlečení, které je vyhlášené svou charakteristickou hřejivostí. Vyrábí se také z bavlny, látka ovšem prochází speciální povrchovou úpravou, díky které dosahuje vysoké měkkosti a jemného povrchu. Pozor si však musíte dát při praní, flanel je velmi citlivý, a tak se musíte držet pokynů, aby vám povlečení vydrželo dlouho měkké a příjemné na dotek.

info@rothwell.cz
  • 1
KONTAKTUJTE NÁS
Od pondělí do pátku
8:30 - 17:00 hodin
Tel. zdarma: 800 700 075
Fax: 326 99 77 27
e-mail:info@rothwell.cz
Napište nám svoje telefonní
číslo, IHNED Vámzavoláme
Napište nám svůj vzkaz
rádi Vámodpovíme
Právě se nacházíte v kategorii :
2012 © All rights reserved| Created byRothwell International s.r.o.|Design by VOGO|odkazy|mapa serveru
 
Zpětné voláníZadejte své telefonní číslo, my Vám obratem zavoláme zpět a poradíme s vybraným produktem.


Nepovinné :


* Zpět voláme v pracovní dny od 8.30 do 17.00 hodin - prakticky okamžitě po zadání tel. čísla. Pokud zadáte tel. číslo o víkendu nebo mimo vymezený čas, budeme Vám volat v prac. den v těchto hodinách.
Dotaz e-mailemZadejte svůj e-mail a dotaz. My Vám co nejdříve napíšeme zpět a poradíme s vybraným produktem.
Váš košík je prázdný

Nadpis

Zavřít
Zadejte přihlašovací údaje
e-mail
heslo